Volám sa Jozef Rajčan, mám 26 rokov a venujem sa súťaženiu v kulturistike v kategórii Mens Physique. Ako osobný tréner pracujem už niekoľko rokov.

 

Moje začiatky neboli jednoduché. Bol som objemnejší chlapec, ktorého jedinou záľubou boli počítačové hry. Akonáhle som prišiel na strednú školu a začal zažívať posmešky od svojich spolužiakov a následne sa videl v zrkadle, povedal som si, že je na čase niečo na sebe zmeniť. Začal som cvičiť s kamarátom v pivničnej posilňovni a taktiež som nejakú dobu trénoval bojové športy. Po približne roku cvičenia som začal vidieť výsledky a z obyčajnej snahy schudnúť sa zrodila myšlienka nabrať svaly. Každý deň po škole som sledoval videá o cvičení, ktoré obohatili moje skúsenosti, čítal som rôzne články, vďaka ktorým sa moja snaha stala aj úspešnou. Začal som cvičiť sám v posilňovni a dostal návrh od známeho skúsiť súťaž.


Odsúťažil som si prvú sezónu, ktorá nebola z hľadiska umiestnenia úspešná, ale pre mňa mala úspech a to z hľadiska toho, že ja jediný som vedel koľko námahy som do toho dal. So súťažením som pokračoval a po 2. mieste na jednej významnej slovenskej súťaži som sa rozhodol zabojovať o postup na profi úroveň v zahraničí, kde som hneď na prvej súťaži obsadil 4 miesto. 


Ihneď po prvej súťaži som sa rozhodol začať s trénovaním, kde som sa najskôr venoval ľudom ktorí potrebovali schudnúť. Vzal som si pod seba svojho strýka, ktorý pod mojim vedením schudol zo 130kg na 80kg a s cvičením pokračuje dodnes. Neskôr som začal trénovať aj ľudí, ktorí mali rôzne ambície a tí, čo to brali naozaj vážne ich aj dosiahli. Momentálne mám svoj e-shop, pripravujem ľudí na súťaže a plním ich najväčšie želania v oblasti strety hmotnosti a získania vytúženej postavy. Taktiež plánujem ďalšie súťaže, pri ktorých verím, že výjdu podľa mojich predstáv.